

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | CAN |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 45 mA |
| Propagation Delay | 210 ns |
| Simplex/Duplex | Half |
| Number of Transceivers | 1 |
| Number of Drivers | 1 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 300 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
| Data Rate | 5 Mbps |
Stock: 10352
Distributors
pcbx
Unit Price$0.73866
Ext.Price$0.73866
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.73866 | $0.73866 |
| 10 | $0.53262 | $5.32620 |
| 25 | $0.48218 | $12.05450 |
| 50 | $0.45309 | $22.65450 |
| 100 | $0.42576 | $42.57600 |
| 300 | $0.40382 | $121.14600 |
| 500 | $0.38301 | $191.50500 |
| 1000 | $0.35650 | $356.50000 |
| 3000 | $0.34697 | $1040.91000 |
| 5000 | $0.33770 | $1688.50000 |
